Kromka Chleba dla sąsiada
. . .

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej

• 19.09.2017 r. Zbiórka żywności Kromka chleba dla sąsiada w wybranych sklepach Biedronka

Caritas Archidiecezji Katowickiej

Caritas Archidiecezji Krakowskiej

Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Caritas Archidiecezji Przemyskiej

Caritas Archidiecezji Warmińskiej

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

• 30.09.2017 r., Trzebnica, Metropolitalna Pielgrzymka Caritas do grobu św. Jadwigi
    W roku obchodów Jubileuszu 750 – lecia kanonizacji św. Jadwigi, patronki śląska i dzieł miłosierdzia, chcemy wraz z Metropolitą Wrocławskim Arcybiskupem Józefem Kupnym uczcić Rok Jadwiżański przy relikwiach świętej Księżnej. Pragnieniem Księdza Arcybiskupa jest, aby w dniu 30 września 2017 r. w Trzebnicy spotkali się pracownicy, wolontariusze, podopieczni i dobrodzieje wszystkich Caritas w Metropolii Wrocławskiej. Będzie to czas obfitego błogosławieństwa, świętowania i wspólnego dzielenia się doświadczeniem niesienia pomocy bliźniemu na wzór naszej patronki, która naśladowała samego Chrystusa. Jako hojna jałmużniczka i opiekunka ubogich, smutnych, chorych i umierających jest do dziś dla nas przykładem, który warto stawiać wszystkim zaangażowanym w dzieła Caritas. Urzeczeni blaskiem Jej świętości i życia przepełnionego miłością Boga i bliźniego będziemy prosić w ten szczególny dzień, aby nauczyła nas żyć w Bożej obecności i z pomocą łaski Ducha Świętego, dostrzegać ludzkie potrzeby i skutecznie im zaradzać, świadcząc w ten sposób o miłosiernej miłości samego Boga. Plan Pielgrzymki:

• 10.00 eucharystia przy ołtarzu Polowym
      • Przewodniczy abp Józef Kupny
      • Koncelebrują: bp Ignacy Dec, bp Zbigniew Kiernikowski
      • Homilię wygłosi bp Ignacy Dec
    • 11.00 Procesja do grobu św. Jadwigi
      • przyjęcie św. Jadwigi jako patronki dzieł miłosierdzia
        i nałożenie medalików z wizerunkiem świętej
    • 11.30 W bazylice rozpoczęcie gry terenowej dla dzieci
      i młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas

• Słowo abp Józefa Kupnego
      • Spotkanie z czasami i zwyczajami św. Jadwigi (bractwo rycerskie, przewodnicy trzebniccy etc.)
    • 12.00 Sympozjum dla Parafialnych Zespołów Caritas
      Gminne Centrum Kultury i Sportu, ul. Prusicka 12

• Panel dyskusyjny poprowadzi Obserwatorium Społeczne
    • 11.30 Występy podopiecznych Placówek Caritas przy ołtarzu polowym
    • 13.30 Obiad – Błonia
    • 14.00 Koncert uwielbienia – prowadzi zespół N.O.E.

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej

• 17.09.2017 r. Święto Chleba- Msza Św. o godz, 11.00 w intencji darczyńców Banku Chleba w kościele NSPJ w Bielsku-Białej
  • 23.09.2017 r. od godz. 14.00 do 19.00 w Ośrodku CSS REKORD – Festyn charytatywno-integracyjny oraz mecz piłkarski:Reprezentacja Polski Osób Bezdomych vs. Księża i Przyjaciele Caritas.

Caritas Diecezji Bydgoskiej

Caritas Diecezji Ełckiej

• 1.09.2017 r. Ełk, Park Solidarności, wydawanie paczek dla seniorów ze zbiórki Kromka Chleba dla sąsiada
  • 21.09.2017 r. wydawanie paczek dla seniorów w kościołach parafialnych

Caritas Diecezji Gliwickiej

Caritas Diecezji Legnickiej

Caritas Diecezji Kaliskiej

Patronat nad działaniami związanymi z pieczeniem chleba objął Biskup Kaliski Edward Janiak. Ksiądz Biskup również zaangażuje się w pieczenie chleba wraz z siostrami Nazaretankami posługującymi w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu.
W każdej placówce odbędzie się Masza Święta darem ołtarza będzie upieczony chleb, po liturgii będziemy dzielić się chlebem, dobrym słowem i darem czasu bycia ze sobą.
Ponadto w akcje zaangażowały się Parafialne Zespoły Charytatywne, które, które otrzymają od Caritas malutkie chlebki, które upieką włączające się w akcję piekarnie kaliskie.
Udział w akcji wezmą również Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas naszej Diecezji.

Caritas Diecezji Łomżyńskiej

Caritas Diecezji Opolskiej

Caritas Diecezji Pelplińskiej

Caritas Diecezji Radomskiej